MAJA OLEKSY ZE ZŁOTYM MEDALEM PUCHARU POLSKI

IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie > Blog > MAJA OLEKSY ZE ZŁOTYM MEDALEM PUCHARU POLSKI
Maja Oleksy (AZS ANS Tarnów, Bouldering Laboratory) uczennica klasy 1C LO świetnie zaprezentowała się w 1 edycji Pucharu Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji Bouldering, gdzie stanęła na najwyższym stopniu podium.
Zawody odbyły się w Rzeszowie i były sprawdzianem, a zarazem kwalifikacją do zawodów międzynarodowych w sezonie 2023.
Maja już od eliminacji, gdzie były do pokonania 4 bouldery miała dużą przewagę nad rywalkami  topując na wszystkich problemach w 5 próbach. Do finału przystąpiła z pozycji liderki i tu nie było niespodzianek. Zawodniczka AZS ANS Tarnów potwierdziła swoją formę pokonując znacząco rywalki, tym samym gwarantując sobie zwycięstwo.
To nie jedyny sukces 15 latki w ostatnim czasie.Tydzień przed Pucharem Polski Juniorów odbyły się Seniorskie Mistrzostwa Polski w boulderingu w Łodzi. 
Na tych zawodach Maja spisała się bardzo dobrze i  zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Seniorów również w konkurencji bouldering.
Warto dodać, że Maja jest obecnie w Kadrze Narodowej i swoimi wynikami z ubiegłego sezonu już ma kwalifikację na Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w sierpniu w Korei Południowej (SEUL). Można będzie także kibicować jej na Igrzyskach Europejskich, które odbędą się za kilka miesięcy w Tarnowie.

Maja jest wspierana przez UM Tarnowa, Urząd Gminy Tarnów, Urząd Marszałkowski 
woj. małopolskiego z programu małopolskie nadzieje na igrzyska europejskie 23.