Wirtualne spotkanie polsko-włoskie w języku francuskim!

IV Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie > Blog > Wirtualne spotkanie polsko-włoskie w języku francuskim!

Dnia 28 kwietnia 2023 roku uczniowie grupy francuskiej z klasy 2G mieli ogromną przyjemność porozmawiania z uczniami ze Szkoły Liceo Linguistico „Mamiani” w Pesaro.
Wideo-rozmowy odbyły się w języku francuskim za pomocą smartfonów, a dotyczyły różnic kulturowych
i zainteresowań młodzieży. Wirtualne spotkanie uczniów klasy 2G i naszych włoskich przyjaciół odbyło
się w ramach  współpracy w projekcie „Erasmus+”. Dzięki temu spotkaniu zarówno nasi uczniowie,
jak i uczniowie ze szkoły „Mamiani” mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności w posługiwaniu
się językiem francuskim oraz z pewnością zdobyli wiele nowych znajomości. Liczymy na więcej takich spotkań, zarówno wirtualnych, jak i na żywo.

Więcej informacji na stronie fb IV LO : link